Szczęść Boże, Czwartek 21 Styczeń 2021

aktualia

ogłoszenia parafialne 17.1.2021

1. Dzisiaj przypada druga niedziela zwykła.

2. W poniedziałek o godz. 13.00 pogrzeb śp. Zbigniewa Kaczmarka l. 63. z Wróblewa. Wieczny odpoczynek... .

3. SPOTKANIA KOLĘDOWE BĘDĄ MIAŁY NASTĘPUJĄCY PORZĄDEK:

- o godz. 16.30 msza sw. w kościele, w której uczestniczy przynajmniej jeden przedstawiciel z rodziny;

- każdy uczestnik przynosi ze sobą pojemnik z wodą, którą Ks. Proboszcz poświęci po mszy św., gdy zgromadzimy się przy Żłobku Biezdrowskim na wspólnej rozmowie;

- poświęconą wodą pokropimy nasze domy po modlitwie w kręgu rodziny;

- można będzie złożyć ofiary, które posłużą do dokończenia remontu kościoła pw. Św. Trójcy i św. Łukasza w Wartosłwiu.

Za dotąd złożone ofiary - Bóg zapłać!!

4. TRASY SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ:

- poniedziałek - 18.01 - 16.30 - rodziny z Lubowa i Karolewa w Wartosławiu;

- wtorek - 19.01 - 16.30 - rodziny z Wróblewa i Łucjanowa;

- środa - 20.01 - 16.30 - rodziny z Pakawia i Dąbrowy;

- czwartek - 21.01 - 16.30 - rodziny z Głuchowa i Karolewa.

5. W czwartek w kościele katecheza przed chrztem. Początek o 18.30.

6. Za tydzień niedziela zwykła Słowa Bożego, a przed kościołem zbieramy ofiary na diecezjalne radio EMAUS.

5. Za sprzątanie kościoła i otoczenia dziękujemy rodzinom Skrzypczaków, Genderów, Pruców, Skrzypczaków i Roberta Barłoga.

W przyszłą sobotę o podjęcia tych prac prosimy rodziny Krystiana Barłoga, Mirosława Barłoga, Ewy Koniecznej, Kazimierza Chorzępy i Huberta Chorzępy.

Pierwszy (drewniany) kościół i parafia w Biezdrowie datuje się na XII wiek.

Krucyfiks z przełomu XV/XVI wieku.

W pierwszą Niedziele po 14 Września w Biezdrowie odbywa się coroczny odpust. W dwa dni sobote i niedziele do biezdrowskiego Sanktuarium przybywają liczni pielgrzymi.