Szczęść Boże, Poniedziałek 17 Czerwiec 2019

aktualia

ogłoszenia parafialne 16.6.2019

1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy, a w naszej archidiecezji kończy się czas komuni wielkanocnej .

Dzisiaj XVI Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium MB w Tulcach k. swarzędza.

Uczestniczy w niej 17 mężczyzn z naszej parafii i dekanatu.

2. W sobotę Ks. Bp Damian Bryl udzielił sakramentu bierzmowania 50 naszym młodym parafianom.

Młodzieży dziękuję za piękną, wierną i godną postawę w czasie przygotowania do tego sakramentu, a także za dar ołtarza, którym jest okładka do księgi Ewangeliarza.

3. We wtorek o godz. 18.30 będzie krąg biblijny.

4. Serdeczne  - Bóg zapłać ! - dla p. Ryszarda Śródeckiego - naszego kościelnego i p. Huberta Sajny za przygotowanie i zamontowanie figur przy plebani -  MB Niepokalanej i Serca Pana Jezusa, a p. Grażynie za pomoc w posprzątaniu otoczenia.

5. Chrzest w niedzielę - 30 czerwca.

6. Kościół oraz jego otoczenie sprzątali rodzice i  kandydaci do bierzmowania.

W przyszłym tygodniu prosimy rodziny Krzysztofa Owczarzaka, Marleny Owczarzak, Macieja Hojana i Jacka Karbowiaka.

7. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Walerii Olejniczak l. 86 z Ćmachowa. Wieczny odpoczynek ... .

8. W czwartek - Boże Ciało.

Msze św.:

o 7.30 i 9.00 - z procesją do czterech ołtarzy - w kościele parafialnym,

o godz. 11.30 w Wartosławiu.

Prosimy o liczny udział w procesji dzieci, a zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatów.

Tym razem nie będzie dla nich próby przed procesją. Niech zgromadzą się przy kościele przed mszą św. o 9.00.

9. W CZWARTEK - 20.06 - BOŻE CIAŁO. W TYM ROKU OŁTARZE PRZYGOTUJĄ RODZINY:

1) koło Koputa - z Kłodziska - Piotra Lisiaka, Jarosława Przybylskiego, Grzeszkowiaków, Marioli Gębary, Józefa Jerzego i Michała Rusinka.

2) koło Roszaka - z Biezdrowskich Hub - Leszka Rudego, Łukasza Lemańskiego, Wojciecha Lemańskiego, Kazimierza Śniadeckiego i Artura Kurowskiego.

3) koło Kapłona - z Wróblewa - Marka Pacholaka, Krystiana Kurczyka, Joanny Nojda, Pawła Semkło, Andrzeja Nowaka, Andrzeja Gumnego.

4) koło przystanku - z Ćmachowskich Hub - Leszka Adamiaka, Pawła Kęsego, Ireneusza Nowaka, Janusza Marczyńskiego, Marka Maciejewskiego, Grabarkiewiczów, Pawła Szczepanka, Błażeja Kaszkowiaka.

10.Procesje w Bożego Ciała obsłużą w kolejne dni parafianie:

1) w czwartek i niedzielę - Biezdrowo i Pierwoszewo;

2)w piątek  - Pożarowo i Pakawie;

3) w sobotę - Dąbrowa i Kłodzisko;

4) w poniedziałek - Lubowo i Karolewo;

5) we wtorek - Głuchowo i Wierzchocin;

6)w środę - Wróblewo i Łucjanowo;

7) w czwartek - całe Ćmachowo.

Pierwszy (drewniany) kościół i parafia w Biezdrowie datuje się na XII wiek.

Krucyfiks z przełomu XV/XVI wieku.

W pierwszą Niedziele po 14 Września w Biezdrowie odbywa się coroczny odpust. W dwa dni sobote i niedziele do biezdrowskiego Sanktuarium przybywają liczni pielgrzymi.