Szczęść Boże, Wtorek 23 Kwiecień 2019

aktualia

ogłoszenia parafialne 22.4.2019

1.We wspólnocie Kościoła powszechnego przeżywamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.

W piatek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.Za przygotowanie i pracę przy Grobie Pańskim dziękuję Romanowi, Elżbieci i Ewelinie Ziółek, Romanowi i Małgorzacie Gehrke, Szymonowi Krzyżaniakowi, Piotrowi Pojaskowi , Andrzejowi Hercka, Ryszardowi Śródeckiemu. Szafarzom, ministrantom i parafianom z Biezdrowa i Pierwoszewa za posługę w procesji rezurekcyjnej.

3.W środę o godz. 16.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i rodzicami w w kościele.

4.W środę po nowennie spotkanie w sali parafialnej dla czlonków Żywego Różańca.

5.w sobotę, 18 maja br. rozpoczęcie nawiedzenia ikony MB Częstochowskiej w naszej Archidiecezji. Proszę 10 osob z naszej parafii, aby zgłosiły się u Ks. Proboszcza do delegacji naszego dekanatu na tę uroczystość.

6.Kościół i otoczenie sprzątały rodziny A. Urbana, M. Prętkiej, E. Nowak, U. Wiki, Zb. Chojana, I. Ferfet,M. Sobańskiego i M. Sommerfeld.

Za tydzień proszę rodziny N. Piertas, M. Kwity, R. Sobańskiego, W. Wołujewicza i L. Perz.

Pierwszy (drewniany) kościół i parafia w Biezdrowie datuje się na XII wiek.

Krucyfiks z przełomu XV/XVI wieku.

W pierwszą Niedziele po 14 Września w Biezdrowie odbywa się coroczny odpust. W dwa dni sobote i niedziele do biezdrowskiego Sanktuarium przybywają liczni pielgrzymi.