Szczęść Boże, Wtorek 25 Wrzesień 2018

aktualia

ogłoszenia parafialne 23.9.2018

1.Dzisiaj 25 niedziela w ciągu roku.

Przed kościołem składamy ofiary na KUL, WT UAM i szkoły katolickie Archidiecezji.

3.Serdecznie dziękuję parafianom, którzy przyczynili się do godnego przygotowania i przeżycia Wielkiego Odpustu ku czci Biezdrowskiego Krzyża.

3.Dzisiaj w parafii św. Katarzyny we Wronkach rozpocznie się cykl katechez przygotowujących osoby dorosłe do bierzmowania. Pierwsze spotkanie o godz. 16.30.

4.W najbliższy piątek O GODZ. 15.00 zapraszamy w ramach MODLITWY NA ULUCACH MIAST I WSI przy krzyżu wiejskim w Biezdrowie na nabożeństwie do Bożego miłosierdzia, okazując w ten sposób wdzięczność Panu Jezusowi, ktory na krzyżu umarł za nas i do końca nas umiłował.

5.W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie Sp. Zygmunt Bentkowski z Wartosławia i śp. Dariusz Mleczak z Wróblewa. Dobry Jezu ... .

6.W październiku tylko jeden termin chrztu św. - w sobotę 20.10 br.

7.Kościół sprzątały rodziny Katarzyny Mamet, Patrycji Bartkowiak, Magdaleny Nowak, ewy Wrembel i Iwony Biedziak.

Za tydzień o sprzątanie prosimy rodziny Grażyny Kuźnik, Przemysława Starzonka, Marii Preisner, Bożeny Biskup i Honoraty Wolskiej.

Pierwszy (drewniany) kościół i parafia w Biezdrowie datuje się na XII wiek.

Krucyfiks z przełomu XV/XVI wieku.

W pierwszą Niedziele po 14 Września w Biezdrowie odbywa się coroczny odpust. W dwa dni sobote i niedziele do biezdrowskiego Sanktuarium przybywają liczni pielgrzymi.