Szczęść Boże, Wtorek 14 Lipiec 2020

aktualia

ogłoszenia parafialne 12.7.2020

A) PRZEZ DWA TYGODNIE BĘDZIE PRZERWA W REMONCIE DACHU KOŚCIOŁA ŚW. TRÓJCY I ŚW. ŁUKASZA EWANGELISTY NA CMENTARZU W WARTOSŁAWIU.

1. Dzisiaj XV niedziela zwykła.

Przed kościołem zbieramy ofiary, aby pomóc w leczeniu naszej młodej parafianki z Ćmachowa - Julki. Liczę na ofiarność parafian.

2. W liturgii tygodnia czcimy:

- w poniedziałek św. Andrzeja Świerada i Benedykta;

- w środę - św. Bonawenturę bpa;

- w czwartek - NMP z Góry Karmel.

3. W środę o 18.00 nowenna do MB NP.

4. Dziękuję następującym rodzinom za sprzątanie kościoła Kaczmarczyków, Jana Nowaka, Małgorzaty Dudy, Krzysztofa Antkowiaka, Jerzego Rybarczyka i Damiana Rybarczyka.

Za tydzień o sprzątanie proszę rodziny Ryszarda Biedziaka, Radosława Janiszewskiego, Adama Ziółka i Piotra Gorącego.

Parafianie, którzy sprzątają zawsze podają nazwiska rodzin, które będą toczynić po nich.

5. Zapowiedzi przedślubne:

13) Natalia Obal - panna - par. Biezdrowo i Łukasz Nowak - kawaler - par. Obrzycko. zap. 3.

14) Tomasz Chraplak - kawaler - par. Biezdrowo i Marta Marciniak - panna par. Lutom. zap. 1. 15) Hubert Szudra - kawaler  par. Biezdrowo i Karolina Rusinek - panna par. św. Urszuli Wronki-Borek. zap. 1.

16) Michał i Kinga Nowakowie (Skotnicka) - cywilnie związani  par. Biezdrowo. zap. 1.

17) Artur Słowiński - kawaler par. Cerekwica i Agata Perz - panna par. Biezdrowo. zap. 1.

6. Dziękuję za ofiary złożone na daninę diecezjalną i remont kościoła pw. Świetej Trójcy i  św. Łukasza w Wartosławiu.

Ofiary można  wpłacać na konto bankowe naszej parafii w BS we Wronkach.

Nr konta parafialnego: 10 8961 0002 0000 0000 3069 0001

7. Biuro parafialne jest czynne po mszy św. wieczornej - pół godziny. Nieczynne w niedziele i święta.

8. PRZYPOMINAM O OBOWIĄZKU ZASŁANIANIA UST I NOSA PRZEZ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW MSZY ŚW., PROCESJI I NABOŻEŃSTW W KOŚCIELE - WYJĄTKIEM JEST CELEBRUJĄCY KAPŁAN.

Pierwszy (drewniany) kościół i parafia w Biezdrowie datuje się na XII wiek.

Krucyfiks z przełomu XV/XVI wieku.

W pierwszą Niedziele po 14 Września w Biezdrowie odbywa się coroczny odpust. W dwa dni sobote i niedziele do biezdrowskiego Sanktuarium przybywają liczni pielgrzymi.