Szczęść Boże, Piątek 7 Sierpień 2020

aktualia

ogłoszenia parafialne 2.8.2020

Przy remoncie kościoła w Wartosławiu - montażadachówki, a za 2 tygodnie instalacja zbudowanej od nowa wieży.

1. Przypada XVIII niedziela w ciągu roku.

2. Spotkanie naszej Wspólnoty Żywego Różąńca w najbliższą środę we wspomnienie poświęcenia rzymskiej bazyliki MB Śnieżnej. Zbieramy się o godz. 17.30 na modlitwie rożańcowej, następnie nowenna do MB NP i msza św. o godz. 18.00

3. W środę o 18.00 nowenna do MB NP.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Porządek spowiedzi św.:

- w czwartek w Wartosławiu od 16.30, o 17.00 msza św.;

- w Biezdrowie w piątek od 17.00, o godz. 18.00 msza św.

4. Dziękuję następującym rodzinom za sprzątanie kościoła - Biedziaków, Kuźników, Nowaków, Bartkowiaków, Starzonków i Chorzempów. Za tydzień wykonają te prace rodziny Prajznerów, Wolskich, Biskupów, Dobierskich i Mametów

Parafianie, którzy sprzątają zawsze podają nazwiska rodzin, które będą to czynić po nich.

5. W czwartek o godz. 18.30 - katecheza przed chrztem św., który będzie w najbliższą sobotę po mszy wieczornej.

6. Dziękuję za ofiary złożone na daninę diecezjalną i remont kościoła pw. Świetej Trójcy i  św. Łukasza w Wartosławiu.

Ofiary można  wpłacać na konto bankowe naszej parafii w BS we Wronkach.

Nr konta parafialnego: 10 8961 0002 0000 0000 3069 0001

7. Biuro parafialne jest czynne po mszy św. wieczornej - pół godziny. Nieczynne w niedziele i święta.

8. Od 1 września Ikona MB Częstochowskiej wraca na pielgrzymi szlak po naszych parafiach. Jeśli Pan Bóg pozwoli będziemy Matkę Bożą gościć w naszej wspólnocie parafialnej w czwartek, 11 lutego 2021 roku.

9.  INFORMACJE O WYDARZENIACH NA NAJBLIŻSZE TYGODNIE I MIESIĄCE:

A) MSZA ŻNIWNA -  niedziela 23. sierpnia o godz. 10.30;

B) WIELKI ODPUST - w dniach 17-20 września - rekolekcjonista o. Joachim Kusz OMI z Opola;

C) MISJE PRZED NAWIEDZENIEM OBRAZU MATKI BOŻEJ - 1-5 listopada - misjonarz

ks. Stanisław Gawlicki ze Świętej Góry k. Gostynia.

10. PRZYPOMINAM O OBOWIĄZKU ZASŁANIANIA UST I NOSA PRZEZ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW MSZY ŚW., PROCESJI I NABOŻEŃSTW W KOŚCIELE - WYJĄTKIEM JEST CELEBRUJĄCY KAPŁAN.

Pierwszy (drewniany) kościół i parafia w Biezdrowie datuje się na XII wiek.

Krucyfiks z przełomu XV/XVI wieku.

W pierwszą Niedziele po 14 Września w Biezdrowie odbywa się coroczny odpust. W dwa dni sobote i niedziele do biezdrowskiego Sanktuarium przybywają liczni pielgrzymi.