Szczęść Boże, Czwartek 16 Sierpień 2018

aktualia

ogłoszenia parafialne 12.8.2018

1.Dzisiaj 19. niedziela w ciągu roku.

2.W sobotę odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Ziołka l. 64. z Wronek. Dobry Jezu... .

3.W minionym tygodniu została zamontowana dachówka od strony południowej naszego kościoła parafialnego.

4.W środę, 15. bm., uroczystośćWniebowięcia NMP.

Msze św. w porządku niedzielnym, 7.30, 9.00, 10.30:

- na każdym nabożeństwie błogosławieństwo ziół i kwiatów;

- przed kościołem zbiórka na Caritas Archidiecezji;

- odpust w Psarskiem;

- odpust w Chojnie - program wywieszony w gablocie ogłoszeń;

- przypada 98. rocznica zwycięskiej Bitwy warszawskiej - Cudu nad Wisłą - święto wojska polskiego,

dlatego przy pomniku KATYŃ-SMOLEŃSK po sumie modlitwa w intencji Ojczyzny.

5.Serdeczne podziekowanie:

- Zbigniewowi Hojanowi i Mariuszowi Błochowi za odnowienie grobowca i słupów wejściowych od strony parkingu;

- Maciejowi Kosmowskiemu i Maciejowi Nowakowi za wykonanie podłogi w altanie przy plebani.

6.Sakrament chrztu w sobotę, 25 sierpnia.

7.Kościół sprzątały rodziny Kaczmarków, Gawel, Przewoźnych, Gorajskich, Machnickich.

Za tydzień prosimy o wykonanie tych prac rodziny Gallo, Mikołajczaków, Szymańskich, Kapłonów i Kozubów.

Pierwszy (drewniany) kościół i parafia w Biezdrowie datuje się na XII wiek.

Krucyfiks z przełomu XV/XVI wieku.

W pierwszą Niedziele po 14 Września w Biezdrowie odbywa się coroczny odpust. W dwa dni sobote i niedziele do biezdrowskiego Sanktuarium przybywają liczni pielgrzymi.