Szczęść Boże, Niedziele 5 Kwiecień 2020

aktualia

ogłoszenia parafialne 31.3.2020

1. Msze św.: - z udziałem tylko 5 osób.

2. Chrzest św. poza mszą św. tylko dla jednego dziecka. Rodzice umawiają się wcześniej z Ks. Proboszczem.

3. Pogrzeb - msza św. w kościele, wyprowadzenie z kostnicy i od bramy cmentarnej do grobu.

4. Spowiedź św. - będzie parafialna spowiedź po ustaniu epidemii, tak jak zwykle było dotąd przed Wielkanocą.

5. Sakrament małżeństwa - możliwy ale z udziałem 5 osób. Jeśli narzeczeni zdecydują się na inny termin niż uzgodniony dotąd należy poinformować Ks. Proboszcza i uzgodnić nową datę ślubu wspólnie.

6. KOMUNIA W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH TYLKO DUCHOWA

7. I KOMUNIA ŚW.: - odwołane uroczystości w maju. Ks. Proboszcz proponuje , aby odbyła się przy okazji Nawiedzenia Obrazu Pani Jasnogórskiej - 18 LIPCA 2020 !? ( 0 ile ustanie pandemia koronowirusa i możliwe będą zgromadzenia bez limitu osób - ale to pozostaje tylko propozycją - nie jest to wcale ostateczna data - rozstrzygnięcie znajdziemy wspólnie z rodzicami dzieci komunijnych)

8. Uroczystości wielkanocne - bez procesji rezurekcyjnej

- nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian przez Ks. Proboszcza i szafarzy do odwołania

- nie będzie tradycyjnego święcenia potraw wielkanocnych tzw. święconka

9. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Biedziaka l. 81 z Wróblewa. Wieczny odpoczynek... .

10. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień.

11. Dnia 2 kwietnia minie 15 lat, jak św. Jan Paweł II odszedł do domu Ojca.

Z błogosławieństwem

Ks. Stanisław

tel. - 608 360 363

e-mail naszej parafii - kancelaria@parafia-biezdrowo.pl

strona internetowa Archidiecezji Poznańskiej  -   www.archpoznan.pl

Pierwszy (drewniany) kościół i parafia w Biezdrowie datuje się na XII wiek.

Krucyfiks z przełomu XV/XVI wieku.

W pierwszą Niedziele po 14 Września w Biezdrowie odbywa się coroczny odpust. W dwa dni sobote i niedziele do biezdrowskiego Sanktuarium przybywają liczni pielgrzymi.